Odbyło się SZKOLENIE otwarte 12 stycznia 2018

Szkolenie dla osób z otoczenia dziecka z zespołem Aspergera i z autyzmem wysokofunkcjonującym

Tematyka:

Dzieci z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym – jak je zrozumieć, jak pomoc im prawidłowo funkcjonować, jak wspomagać ich rozwój społeczny

Forma: wykład multimedialny, warsztaty.

Termin I:  15 września 2018, sobota, godz. 10.00-15.30,

Termin II: 20 października 2018, sobota, godz. 10.00-15.30​

Termin III:​​​​​​ 1 grudnia 2018, sobota, godz. 10.00-15.30

Termin IV: 12 stycznia 2019 r., sobota godz. 10.00-15.30

Program:

• Nowe kryteria diagnostyczne, zmiany które nas czekają,; ICD-11/DSM-V, krótka charakterystyka zespołów,
  • Inny sposób zachowania i uczenia się osób ze spektrum, jak je wyjaśnić, zrozumieć i modyfikować:

- teorie psychologiczne wyjaśniające funkcjonowanie osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym (HFA)

- deficyty związane z zaburzeniami ze spektrum oraz problemy, których doświadczają osoby z zespołem Aspergera/HFA w procesie edukacji i nabywania umiejętności społecznych

- jak osoba ze spektrum postrzega świat i przetwarza informacje

- różne postawy w  zespole Aspergera/HFA i ich wpływ na funkcjonowanie dzieci, młodzieży a następnie dorosłych ze spektrum,

- wyjątkowe umiejętności, stopień samodzielności,

• Organizacja środowiska szkolnego i środowiska domowego. Jak pomóc dzieciom z zespołem Aspergera/HFA zdobywać wiedzę i umiejętności szkolne. Wspomaganie rozwoju społecznego dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera/HFA
  • Omówienie metod i narzędzi pracy z dzieckiem w szkole i w domu.
  • Uczeń ze spektrum w systemie oświaty – opinia czy orzeczenie, podwójny system orzecznictwa i pozostałe dokumenty – co warto wiedzieć,
  • Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego: kto odpowiada za realizację zaleceń z orzeczenia, co to jest Indywidualny Program Terapeutyczno-Edukacyjny, prawa i obowiązki wszystkich stron
  • A co z terapią?  Dom-szkoła-ośrodek terapeutyczny czyli jak osiągnąć najlepsze efekty.
  • Zespół Aspergera/HFA to nie tylko wyzwania – jak zauważyć i wykorzystać mocne strony osoby z zespołem Aspergera/HFA

Prowadzący: pedagog specjalna, praktyk z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zespołem Aspergera/HFA,

Zapisy: zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy szkoleniaotwarte@interia.pl, wpisując w temacie: „Szkolenie 2019”

Koszt: 180zł od osoby

Wpłaty: Bank Pekao 52124011251111001071721780 tytuł przelewu „Szkolenie 2019”

Miejsce: Al. KEN 101, Warszawa (dokładny adres podamy po zamknięciu grup drogą mailową).